"Pro všechny, kdo chtějí zdravě spát."

Máte problém shodnout se s partnerem na výběru matrace?

partners

Nezoufejte, od toho jsou partnerské matrace. Možná Vás napadá, že partnerská matrace je jedna velká matrace do dvoulůžkové postele. To se ale mýlíte…

Co vůbec partnerská matrace je a jaké výhody přináší?

Je běžné, že partneři mají různé požadavky, především na tuhost matrace. Ženy upřednostňují o něco měkčí matraci, zatímco muži volí raději tvrdší. Je to dáno fyziologicky. Obě pohlaví mají odlišné stavby těla, hmotnost a většinou i výšku. Při ležení na matraci tak u partnerů dochází k rozdílnému zatížení matrace. A protože každému vyhovuje něco jiného, při konečném výběru matrace pak může docházet k nepříjemným sporům.

V případě, že výška preferovaných matrací každého z partnerů je stejná, je možné koupit dvě různé matrace. Ne všechny matrace ale stejnou výšku mají. Vyrábí se nepřeberné množství matrací s výškou v rozmezí 12-28 cm. Při položení matrací vedle sebe by pak výška lůžka byla na každé straně postele odlišná, což by asi moc pohodlné nebylo. Na to ale již dnes existuje řešení.

Partnerská matrace má různě tvrdé strany. Jednu měkčí a jednu tvrdší. Každý z partnerů si tak může vybrat rozdílnou tuhost matrace při zachování stejné výšky lůžka.

Partnerská matrace nemusí být vhodná jen pro partnery. Své místo si najde i u osob, které trpí na časté výkyvy tělesné hmotnosti nebo změny zdravotního stavu. Každý z nás se také vyvíjí, čímž se mění i naše preference v tuhosti matrace. Partnerská matrace má ještě jednu výhodu. Střídáním obou stran prodloužíte její životnost.

Už nemusíte dělat kompromisy, spěte zdravě oba.

studio bydlení Kuřim

 

Studio bydlení

Pro všechny, kdo chtějí zdravě spát. Nevíte si rady s výběrem postele, matrace nebo roštu? Rádi Vám poradíme. Specializujeme se na kvalitní a klidný spánek. Více o nás si přečtěte zde >>