"Pro všechny, kdo chtějí zdravě spát."

Poznáte, z jakého materiálu je vyroben váš nábytek?

  2015_9_9_materiály

Nábytek musí být perfektní nejen z ergonomického hlediska, ale měl by našemu vkusu odpovídat i po stránce estetické. Každý z nás má jiné představy o zařízení ložnice, a proto je i nabídka ve výběru materiálů široká. Mezi nejčastěji volené materiály patří masivy.

Masiv

Už z názvu je jasné, že se jedná o čistě přírodní a nejkvalitnější materiál. Nejširší uplatnění nachází tam, kde má své logické opodstatnění a to u postelí. Je finančně nejnáročnější, ale existují i cenové rozdíly mezi různými druhy dřeva.

Nábytek z bukového masivu je vyhledávaný pro svou vysokou odolnost a tvrdost. Nezklame ani náročného uživatele a díky své odolnosti proti poškození bude sloužit po mnoho let.

Dubový masiv je již prestižní záležitostí. Nábytek z tohoto materiálu se vyznačuje nejen nádherným vzhledem, ale i neobyčejnou tvrdostí dřeva. Cenově však patří k těm finančně náročnějším záležitostem, což však vyváží jeho skvostný vzhled a vysoká užitná hodnota.

Nábytek ze smrkového a borovicového masivu je velmi oblíbený díky své dlouhé životnosti, variabilitě, ale hlavně cenové dostupnosti. Smrkové dřevo je měkčí než dubové nebo bukové, ale pro zařízení interiéru naprosto vyhovující. Je vhodný pro zařízení dětských pokojů.

wood-835905

Dýha

Mezi velmi oblíbené a vyhledávané materiály patří i nábytek z dýhovaných desek. Svým charakterem se nejvíce přibližuje masivnímu dřevu. Dýhy jsou přírodní materiál vyráběný ze dřeva (řezáním, loupáním nebo krájením) a používají se na dokončování materiálů na bázi dřeva (např. dřevotřískové desky, dřevovláknité desky, apod.). Jedná se o lepené vylehčené jádro s povrchovými tenkými dýhami.

Může se používat i v kombinaci s laminátovými dřevotřískovými deskami, kdy např. korpusy skříní se vyrábí z lamina, pohledové plochy z dýhovaných desek. Dýhu lze mořit do různých odstínů v přírodním dřevěném dezénu.

Nevýhodou tohoto materiálu je to, že je náchylný na změnu vlhkosti a přímé slunce může změnit barvu dýhy. Aby si tento typ nábytku dlouho zachoval svůj vzhled, je třeba zamezit tomu, aby byl dlouhodobě vystaven nežádoucím vlivům a věnovat mu patřičnou péči. Cenově je však dostupnější než masiv.

Lamino

K základním produktům pro vybavení interiérů patří lamino (někdy označované jako LTD). Laminované dřevotřískové desky na bázi dřeva jsou povrchově upravené impregnovaným dekorativním papírem. Široká paleta dekorů a výběr z mnoha struktur povrchu je využívána hlavně v nábytkářském průmyslu (jednobarevné dezény i s imitací struktury dřeva).

Lamino je materiál velmi odolný proti běžným opotřebením. Povrchová vrstva lamino desek je odolná vůči krátkodobému působení vody, zvýšené teplotě a je otěruvzdorná. Vyznačuje se jednoduchým čištěním, snadnou údržbou a cenovou dostupností.

Ať už si pro svůj interiér vyberete nábytek z jakéhokoliv materiálu, věřte, že zařizování vašeho domu se musí stát radostí. Jen tak si vykouzlíte příjemný a útulný domov.

studio bydlení Kuřim

Studio bydlení

Pro všechny, kdo chtějí zdravě spát. Nevíte si rady s výběrem postele, matrace nebo roštu? Rádi Vám poradíme. Specializujeme se na kvalitní a klidný spánek. Více o nás si přečtěte zde >>